• info@trydanismanlik.com
  • İstiklal Mah. 5071 Sok. Saçıkara İş Merkezi Kat: 1 No: 3
  • 0850 305 53 93

Osmaniye Marka Tescil

Osmaniye Marka Tescil

Osmaniye marka tescil patent markanızın korunması, ürün ve hizmetlerinizi diğer firmalardan ayırma gibi işlemlerin tümüne marka tescil denir. Dijital mecrada yer alan veya almayan bütün firmaların markalarını tescillemesi önemli bir ayrıntıdır. Kurumsallaşmayı hedefleyen her bir şirketin olmazsa olmazı marka tescili, TRY Danışmanlık ile profesyonel bir şekilde tamamlanıyor! Uzun seneler boyunca emek harcayıp büyüttüğünüz firmanızın, marka ismini, logosunu, simgesini ve unvanlarını; Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan tescil ettiriyoruz. Osmaniye marka tescili yapan firmalar arasında TRY danışmanlık olarak markanızı detaylı araştırarak ileride sorun yaşamanızın önüne geçiyoruz.

Osmaniye Marka Tescil

Osmaniye Marka Tescili Yaptırmak Neden Önemli?

Osmaniye marka tescili, markanızın korunması, kurumsallaşma yolunda ilerlerken önemsenmesi gereken ilk hususlardan biridir. Sınai haklar kapsamında olan marka, ancak tescil ile korunabilir. İleride olası marka ihlallerini önlemek, tazminat talep edilmesi veya markayı ihlal edenler hakkında cezai soruşturma başlatılması, taklit gibi durumlarla karşılaşmamak için, Osmaniye marka tescil işlemi yaptırmanız büyük önem arz eder. Konuyla ilgili bir başka tehdit ise siz markanızı tanıtmaya çalışırken, bir başka kişinin bu markayı tescil ettirip, tamamen markayı sahiplenmesi ihtimalidir. Osmaniye marka tescil bütün bunlara karşı işletmenizi ve markanızı korumak, hedef kitlenize markanızı tanıtmak için marka tescili yaptırmanız gerekir. Üretmiş olduğunuz ürün ve hizmetlerde kullandığınız ismin ya da logonun tescil edilmemesi durumunda, ilerleyen aşamada telafisi güç zararlar ile karşılaşabilirsiniz.

Osmaniye Marka Tescil Hizmeti

TRY Danışmanlık olarak; öncelikle ayrıntılı bir şekilde Osmaniye marka tescil sorgulama ve inceleme gerçekleştiriyoruz. Tüm yazılı raporları ve riskleri başvuru sahibine iletiyor, onay alıyor ve sonrasında marka başvurusunda bulunuyoruz. Başvuruyu yaptıktan sonra Türk Patent ve Marka Kurumu başvuru belgesini, işlemlerin faturasını da ilgili kişiye gönderiyoruz. Osmaniye marka tescil süreci boyunca ve tescil sonrası bütün hizmetleri sunuyor, isteğe göre; üçüncü taraflarca benzer başvuruların engellenmesi için markayı takip ve izleme hizmeti de verebiliyoruz.

Osmaniye Marka tescil işleminde en çok dikkat edilmesi gerekenler; başvuru öncesinde detaylı araştırma, sorgulama ve doğru yol haritasının belirlenmesidir. Alanında bilgili ve deneyimli danışmanlarımız ile marka sorgulama işleminden tescil sonrasına kadar kusursuz hizmet sunuyoruz. Olası riskleri önleyecek çözümleri geliştirdikten sonra başvurunuzu güvenli şekilde tamamlıyoruz.

Tüm bunların yanında TRY Danışmanlık; belgelendirme, kişisel gelişim, mentör ve koçluk hizmetleriyle de çalışanlarınızı ve şirketinizi geliştirmek için benzersiz hizmetler sağlamaya devam ediyor.

Yönetim danışmanlık hizmeti almak ister misiniz?
İletişim